Імпорт. Експорт

ЕКУ входить до ТОП-2 імпортерів електроенергії до України і лідерів серед її експортерів. Компанія має контракти з провідними енерготрейдерами в ЄС, необхідну трейдингову інфраструктуру, а до нашої команди входять трейдери із великим досвідом роботи у транскордонній торгівлі

Гарантоване постачання імпортованої електроенергії

На випадок, якщо в Україні виникне дефіцит електроенергії, але через високі ціни в Європі її імпорт буде неможливим, держава передбачила механізм гарантованого постачання імпортованої електроенергії. Відповідно до нього, купуючи імпортовану електроенергію, підприємства отримують можливість зменшувати тривалість планових відключень і забезпечувати стабільність свого виробництва.

Щоб скористатися такою опцією, у кожній розрахунковій годині обсяг придбаної імпортованої електричної енергії в споживанні підприємством має становити: 

не менше 30 % 
протягом травня – вересня

не менше 50 %
протягом жовтня – квітня

Протягом зимових місяців ЕКУ імпортувала електроенергію для своїх клієнтів за процедурою гарантованого постачання, тож має досвід практичного використання цього механізму і готова надавати відповідні послуги своїм клієнтам.

Комерційний імпорт і експорт електроенергії

ЕКУ є одним із лідерів комерційного імпорту і експорту електроенергії. Зокрема, компанія входить до ТОП-2 імпортерів електроенергії із ЄС, постачаючи її із Словаччини, Румунії і Угорщини.

У разі профіциту електроенергії в системі, ЕКУ експортує електроенергію, сприяючи балансуванню системи і отриманню додаткового прибутку держави і державних компаній.

ЕКУ співпрацює за напрямом транскордонної торгівлі з провідними європейськими трейдинговими компаніями і відкрита до співпраці з новими партнерами з Європи.

Прокрутити вгору