Нормативно-правові акти

Перелік основних нормативно-правових актів, що регулюють діяльність постачальників природного газу

Порядок досудового вирішення спорів з постачальником

Спори між споживачем і постачальником регулюються відповідно до Порядку досудового вирішення спорів, визначеним Господарським процесуальним кодексом України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, № 6, ст.56) Згідно зі ст.5 цього Кодексу за домовленістю між собою. Винятком є випадки, на котрі не поширюється Порядок досудового регулювання спорів: спори про визнання договорів не дійсними, спори про визнання не дійсними актів державних та інших органів, підприємств та організацій. Отримані скарги вирішуються в однозначний, законний і швидкий спосіб.

Постачальник зобов’язаний своєчасно розглядати претензії, отримані від споживача природного газу, та за наявності підстав задовольняти їх або давати відповіді протягом одного місяця в разі, якщо претензію відхилено повністю чи частково.

Першочергово всі спірні питання вирішуються шляхом переговорів, консультацій. З метою вирішення спору (стосовно) у випадку порушення своїх прав та інтересів споживач природного газу може звернутися до постачальника, у тому числі з письмово оформленою претензією

Прокрутити вгору