Державний енерготрейдер ЕКУ вдвічі збільшив імпорт електроенергії для підтримки енергосистеми України

АТ «Енергетична компанія України» (ЕКУ) збільшує імпорт електроенергії із ЄС, компенсуючи втрати в українській енергосистемі через ворожі атаки. Починаючи із середини березня, добовий обсяг імпорту державним трейдером збільшився в середньому в 2 рази.

ЕКУ продовжує імпортувати електроенергію із Словаччини і Румунії, а в березні також розпочала постачання електроенергії із Угорщини. Нині ЕКУ є другим за обсягами імпортером електроенергії в Україну.

«За останні два роки Україна спільно з ЄС значно збільшила технічні і організаційні можливості для імпорту електроенергії, що нині відіграє надважливу роль у стабільному енергозабезпеченні споживачів, – зазначив Віталій Бутенко, генеральний директор ЕКУ. – Зважаючи на продовження масованих ударів по енергетичних об’єктах, Уряд України продовжує активну співпрацю з європейськими партнерами для того, щоб отримати додаткові можливості для імпорту».

Довідка

АТ «Енергетична компанія України» (ЕКУ) – національна енерготрейдингова компанія, яка пропонує комплексні рішення з купівлі, продажу і управління енергоресурсами. Підприємство створено у 2022 році без залучення чи передачі державних активів або майна. Доходи формуються за рахунок високотехнологічних трейдингових продуктів та інструментів.

ЕКУ входить до ТОП-5 трейдерів України за обсягами продажу електроенергії, лідерів з транскордонної торгівлі енергоресурсами, а також до ТОП-2 трейдерів зеленої електроенергії. 

ЕКУ заснувала першу державну балансуючу групу учасників ринку електроенергії, яка нині є другою за розміром в України. Клієнти компанії генерують 10% в ВВП України. 100% компанії належить державі.

Прокрутити вгору