Державний енерготрейдер ЕКУ сплатив до бюджету понад 100 млн грн дивідендів

Державна енерготрейдингова компанія АТ «Енергетична компанія України» (ЕКУ) перерахувала до державного бюджету України дивіденди в розмірі 100,4 млн грн за підсумками діяльності в 2023 році.

Таким чином, ЕКУ стала №1 за розміром цих відрахувань серед усіх підприємств в управлінні Фонду державного майна України.

«Сьогодні нашим першочерговим фокусом є надійне забезпечення споживачів України електричною енергією в умовах енергодефіциту. З цією метою ми збільшуємо імпорт, розвиваємо співпрацю з виробниками електроенергії, виводимо на ринок нові продукти і послуги. Водночас, наша діяльність створює нові джерела доходів для держави у надскладний період для економіки України», – зазначив Віталій Бутенко, генеральний директор ЕКУ.

«ЕКУ демонструє, як державні активи можуть працювати та генерувати значний прибуток для держави, — підкреслив Голова ФДМУ Віталій Коваль. — Компанія, створена державою з нуля менше двох років тому, стала важливим гравцем у забезпеченні енергетичної безпеки України. Нині ЕКУ здійснює надійне постачання та імпорт електроенергії для споживачів, і одночасно підтримує економіку країни. Дивіденди, перераховані ЕКУ, стануть вагомим внеском у державний бюджет, з якого, зокрема, фінансуються Сили оборони України».

Сума сплачених дивідендів ЕКУ за підсумками перших п’яти місяців комерційної діяльності у 2022 році становила 27,1 млн грн.

Довідка

АТ «Енергетична компанія України» (ЕКУ) – національна енерготрейдингова компанія, яка пропонує комплексні рішення з купівлі, продажу і управління енергоресурсами. ЕКУ входить до ТОП-5 трейдерів України за обсягами продажу електроенергії, лідерів з транскордонної торгівлі енергоресурсами та торгівлі зеленою електроенергією. ЕКУ заснувала першу державну балансуючу групу учасників ринку електроенергії, яка нині є другою за розміром в України. Клієнти компанії генерують 10% в ВВП України. 100% ЕКУ належить державі, управління компанією здійснює Фонд державного майна України.

Прокрутити вгору