ЕКУ за 6 місяців 2024 року збільшила імпорт електроенергії у понад 10 разів

Державний енерготрейдер АТ «Енергетична компанія України» (ЕКУ) у 1-му півріччі 2024 року імпортував у понад 10 разів більше електроенергії, аніж за аналогічний період 2023 року. Збільшуючи обсяги постачання, компанія робить свій внесок у зменшення енергодефіциту, спричиненого руйнуваннями енергетичної інфраструктури.

У червні 2024 року ЕКУ, зокрема, здійснила рекордний добовий обсяг імпорту електроенергії за всю історію компанії, реагуючи на потреби енергосистеми і споживачів.

Нині ЕКУ імпортує електроенергію з чотирьох країн: Угорщина, Польща, Словаччина та Румунія. Частина імпортних обсягів постачається напряму українським підприємствам, що дає їм змогу зменшувати тривалість планових відключень (відповідно до законодавства, для цього частка імпортованої електроенергії в споживанні має становити не менше 80%).

«Імпорт став надійною підтримкою для енергосистеми України у ці надскладні часи. Ми, ЕКУ, робимо все можливе для нарощення обсягів і диверсифікації джерел постачання електроенергії. Зокрема, розвиваємо відносини з провідними європейськими трейдерами і вже ведемо роботу над створенням власних трейдингових компаній на ринках Європи, – зазначив Віталій Бутенко, генеральний директор ЕКУ. – Водночас, для подальшого збільшення імпорту надважливим є розширення транскордонного перетину з Європою, і ми вітаємо роботу, яка ведеться державою за цим напрямом».

За підсумками червня 2024 року імпорт електроенергії в Україну сягнув 858,4 тис. МВт-год. Це найбільший місячний обсяг імпорту щонайменше за останні 10 років.

Довідка

АТ «Енергетична компанія України» (ЕКУ) – національна енерготрейдингова компанія, яка пропонує комплексні рішення з купівлі, продажу і управління енергоресурсами. ЕКУ входить до ТОП-5 трейдерів України за обсягами продажу електроенергії, лідерів з транскордонної торгівлі енергоресурсами, а також до ТОП-2 трейдерів зеленої електроенергії. ЕКУ заснувала першу державну балансуючу групу учасників ринку електроенергії, яка нині є другою за розміром в України. Клієнти компанії генерують 10% в ВВП України. 100% компанії належить державі.

Прокрутити вгору