ЕКУ збільшила чистий прибуток у 4 рази

Чистий прибуток АТ «Енергетична компанія України» (ЕКУ) за 2023 рік становить 148,9 млн грн. Відрахування у державний бюджет  209,4 млн грн.

ЕКУ – національна енерготрейдингова компанія, 100% якої належить державі. Підприємство створено у 2022 році без залучення чи передачі державних активів або майна. Доходи формуються за рахунок високотехнологічних трейдингових продуктів та інструментів.

У 2022 році чистий прибуток ЕКУ становив 33,9 млн грн *. У 2023-му році цей показник збільшився у понад 4 рази.

80% від чистого прибутку компанії за 2023 рік ЕКУ спрямує на виплату дивідендів державі. Ця сума складе 119,1 млн грн. Ще 90,3 млн грн. становлять податки та збори компанії за підсумками роботи в 2023 році. Таким чином, сумарні відрахування ЕКУ до державного бюджету перевищать 209,4 млн грн.

«ЕКУ зміцнює свої позиції на ринку, розширюючи клієнтську базу і лінійку ринкових продуктів, – зазначив Віталій Бутенко, генеральний директор ЕКУ. – Водночас зростає економічний ефект, який створює компанія для держави в сегменті ринку електроенергії, де раніше держава майже не була представлена».

* Дані за 5 місяців 2022 року, від початку комерційної діяльності компанії

Дані за 2023 рік наведено відповідно до річної фінансової неаудійованої звітності

Довідка

АТ «Енергетична компанія України» (ЕКУ) – національна енерготрейдингова компанія, яка пропонує комплексні рішення з купівлі, продажу і управління енергоресурсами. ЕКУ входить доТОП-5 трейдерів України за обсягами продажу електроенергії, лідерів з транскордонної торгівлі енергоресурсами, а також до ТОП-2 трейдерів зеленої електроенергії. ЕКУ заснувала першу державну балансуючу групу учасників ринку електроенергії, яка нині є другою за розміром в України. Клієнти компанії генерують 10% в ВВП України. 100% компанії належить державі.

Прокрутити вгору