АТ «Енергетична компанія України» співпрацюватиме з профільною асоціацією над наданням конкурентних умов для прямого продажу електроенергії виробникам зеленої енергії

АТ «Енергетична компанія України» (АТ «ЕКУ») долучилася до Української вітроенергетичної асоціації (УВЕА), яка об’єднує 100% виробників електроенергії з енергії вітру.

Партнери спільно працюватимуть над підвищенням прибутковості і зниженням ризиків роботи «зеленої» генерації на вільному ринку електроенергії.

Можливість для роботи «зелених» виробників на вільному ринку відкрилася цього року внаслідок низки законодавчих змін. АТ «ЕКУ» виступило з комплексною пропозицією для виробників з ВДЕ, покликаною з максимальною безпекою і вигодою скористатися новими ринковими можливостями. Пропозиція включає гарантований викуп виробленої електроенергії за прогнозним графіком та послуги з балансування в балансуючій групі АТ «ЕКУ».

Співпраця у такому форматі дає змогу «зеленим» виробникам уникнути необхідності створення власного трейдингового підрозділу. Підписання договорів займає не більше тижня, а розрахунки за куплену електричну енергію відбуваються за добу до початку постачання. 

АТ «ЕКУ» вже уклало договори з низкою провідних виробників з ВДЕ і наразі входить до ТОП-3 трейдерів зеленої енергії на вільному ринку.

«Робота із «зеленою» генерацією є одним із стратегічних пріоритетів АТ «ЕКУ». Приєднуючись до УВЕА, ми розширюємо діалог із виробниками з ВДЕ щодо того, якими можуть бути подальші кроки для розвитку зеленої енергетики і розв’язання проблем інвесторів у цей сегмент ринку», – зазначив Віталій Бутенко, генеральний директор АТ «Енергетична компанія України». 

«Низка учасників УВЕА уже реалізують електроенергію на вільному ринку і відчули переваги такої роботи. Упевнений, що досвід і експертиза команди АТ «ЕКУ» – наразі єдиного державного учасника нашої асоціації – дасть змогу примножити їх», – сказав Андрій Конеченков, голова правління Української вітроенергетичної асоціації.

Довідка 

АТ «Енергетична компанія України» (АТ «ЕКУ») – державна енерготрейдингова компанія, що здійснює операції з купівлі, продажу та постачання енергоресурсів для комерційних клієнтів. 100% акцій товариства належать державі Україна.

Компанія працює на внутрішньому та зовнішньому ринках енергоресурсів і є засновником першої державної балансуючої групи учасників ринку електроенергії, до якої приєднався найбільший у країні виробник електроенергії НАЕК «Енергоатом».

Державний енерготрейдер управляє портфелем поставок електроенергії для провідних компаній України як державної, так і приватної форм власності.

https://ecu.gov.ua/renewables

Громадська спілка «Українська вітроенергетична асоціація» (УВЕА) – найбільша професійна асоціація в галузі відновлюваної енергетики України. УВЕА – неприбуткова організація, яка виступає головною платформою комунікації та співробітництва для широкомасштабного впровадження вітроенергетичних технологій в країні та подальшого забезпечення просування «зеленої» трансформації усієї енергетичної системи України та її післявоєнного відновлення на засадах ВДЕ. 

УВЕА була створена у 2008 році з метою захисту інтересів та підтримки діяльності усіх гравців вітроенергетичного сектору як на національному, так і на міжнародному рівні. Станом на кінець жовтня 2023 року асоціація об’єднує 86 компанії з 14 країн світу, серед яких: 100% виробників електроенергії з енергії вітру, инвестори і розробники вітроенергетичних проєктів, виробники і постачальники вітроенергетичного обладнання, енерготрейдингові, будівельні і логістичні компаніі, а також проєктанти, екологи, юристи. 

УВЕА тісно співпрацює з різними національними, регіональними та місцевими органами влади, а також з такими міжнародними організаціями як Міжнародне Енергетичне Агентство (IEA), Міжна- родне агентство з відновлюваних джерел енергії (IRENA), BloombergNEF, Wood Mackenzie та REN21. УВЕА є членом WindEurope та Всесвітньої вітроенергетичної асоціації (WWEA). 

Прокрутити вгору