ЕКУ збільшила імпорт електроенергії до рекордного рівня

Державний енерготрейдер АТ «Енергетична компанія України» (ЕКУ) у травні 2024 року імпортував найбільший обсяг електроенергії від початку комерційної діяльності компанії. Він на понад третину більше, аніж у квітні, і в понад 2 рази більше за березневий показник.

Для компенсації дефіциту електроенергії в Україні, зокрема, ЕКУ розпочала постачання електроенергії із ще одного ринку – Польщі. Це вже четверта країна, звідки ЕКУ здійснює імпорт (разом з Угорщиною, Словаччиною та Румунією).

У травні ЕКУ також уклала низку контрактів на цільовий імпорт електроенергії промисловим споживачам. У зв’язку із запровадженням графіків відключень минулого місяця відновився попит на таку послугу з боку українських підприємств.

«Дефіцит електроенергії змушує бізнес і промисловість шукати інструменти як зменшити тривалість відключень електроенергії. Цільовий імпорт є оперативним рішенням, яке допомагає підприємствам уникати простоїв у роботі і, як наслідок, збитків, – зазначив Віталій Бутенко, генеральний директор ЕКУ. – У середньотерміновій перспективі частина наших клієнтів також розглядає можливості для розвитку власної генерації. Ми відпрацьовуємо з ними різні сценарії для якнайшвидшого розгортання таких додаткових потужностей та забезпечення економічної стійкості цих проектів».

Нагадаємо, планові обмеження енергопостачання не розповсюджуються на промислових споживачів, які закуповують імпортовану електроенергію. Водночас, Кабінет Міністрів своєю постановою № 611 від 30 травня 2024 року переглянув мінімально необхідну частку її споживання, яка дає право скористатися цією можливістю. Нині вона має бути не менше 80% у конкретній годині незалежно від пори року.

Протягом травня, через зростаючий дефіцит, імпорт електроенергії в Україну із Європи в окремі години сягав максимально можливої потужності у 1700 МВт.

Довідка

АТ «Енергетична компанія України» (ЕКУ) – національна енерготрейдингова компанія, яка пропонує комплексні рішення з купівлі, продажу і управління енергоресурсами. ЕКУ входить до ТОП-5 трейдерів України за обсягами продажу електроенергії, лідерів з транскордонної торгівлі енергоресурсами та торгівлі зеленою електроенергією. ЕКУ заснувала першу державну балансуючу групу учасників ринку електроенергії, яка нині є другою за розміром в України. Клієнти компанії генерують 10% в ВВП України. 100% компанії належить державі.

Прокрутити вгору