ЕКУ: цільовий імпорт електроенергії може бути «планом Б» для сталого енергозабезпечення підприємств України

Споживаючи імпортовану електроенергію під час планових відключень, бізнес має можливість мінімізувати ризики припинення енергопостачання. І, відповідно, уникати збитків через переривання виробничих процесів. Таку норму встановлює Положення про особливості імпорту електричної енергії в умовах правового режиму воєнного стану в Україні.  

Про це розповів Вячеслав Голуб, начальник відділу комерційної дирекції ЕКУ під час конференції «Енерготех», яка пройшла сьогодні в Києві. 

«Дякуючи ЗСУ і енергетикам, Україна пройшла половину опалювального сезону без планових відключень. Однак попереду друга половина ОЗП, яка, за деякими оцінками, може бути навіть складнішою. Попереду також літні піки споживання. А отже, підприємствам варто мати «план Б» на випадок дефіциту електроенергії в країні. Цільовий імпорт з гарантією енергопостачання може бути частиною такого плану», – зазначив представник ЕКУ.

Відповідно до постанови Уряду, заходи з примусового обмеження енергопостачання під час планових відключень не застосовуються до підприємств, у споживанні яких частка імпортованої електричної енергії становить:

  • не менше 30 % (якщо імпорт здійснюється у період травня – вересня)
  • не менше 50 % (якщо імпорт відбувається у період жовтня – квітня).

ЕКУ здійснювала для своїх клієнтів цільовий імпорт електроенергії з гарантією енергопостачання протягом ОЗП 2022-2023, сприяючи їх стабільній роботі. Компанія готова оперативно забезпечити цільовий імпорт електроенергії із Європи і цієї зими у разі погіршення ситуації в енергосистеми країни.

ЕКУ є одним з провідних імпортерів як в сегменті комерційного імпорту електроенергії, так і в сегменті цільового імпорту з гарантією енергопостачання. Компанія має розвинену мережу європейських партнерів, кваліфікованих фахівців і сучасну трейдингову інфраструктуру.  У грудні 2023 року ЕКУ стала другим за обсягом імпортером електроенергії в Україну із Словаччини і Румунії. 

Компанія також є одним з провідних енерготрейдерів країни за обсягами продажу електроенергії і входить у ТОП-2 трейдерів зеленої енергії на вільному ринку. Питома вага клієнтів ЕКУ в ВВП України становить 10%. Компанія працює на внутрішньому та зовнішньому ринках енергоресурсів і є засновником першої державної балансуючої групи учасників ринку електроенергії. 100% акцій товариства належать державі Україна.

Прокрутити вгору