Рекордна кількість трейдерів забронювали перетин для імпорту електроенергії зі Словаччини на ці вихідні

За результатами аукціонів із розподілу пропускної спроможності міждержавних мереж для імпорту електроенергії зі Словаччини рекордна кількість компаній забронювала перетин для здійснення імпорту 3 і 4 червня.

Так, за результатами аукціону на 4 червня розподілено майже 90% всієї доступної пропускної спроможності мереж у цьому напрямку серед 17 компаній. Це найбільша кількість учасників аукціонів, що зафіксована з моменту синхронізації української енергосистеми з європейською.

Державна енерготрейдингова компанія АТ «Енергетична компанія України» (АТ «ЕКУ») також забронювала відповідні обсяги для імпорту електроенергії зі Словаччини. За словами генерального директора АТ «ЕКУ» Віталія Бутенка, сприятлива ринкова кон’юнктура в окремі дні дає можливість здійснювати імпорт електроенергії зі Словаччини.

«На вихідні ціни в Словаччині суттєво нижчі за ціни на електроенергію в Україні. Така тенденція спостерігається вже кілька тижнів поспіль, що дає можливість забезпечити додаткові обсяги електроенергії для підтримки енергосистеми України», – додав він.

Довідково:

У 2022 році АТ «ЕКУ» була провідним експортером електроенергії до Словаччини, Польщі та Румунії. Під час ОЗП 2022-2023 державна компанія була другим за обсягами імпортером електроенергії зі Словаччини.

Акціонерне товариство «Енергетична компанія України» – багатопрофільне енергопостачальне підприємство, що здійснює операції з купівлі, продажу та постачання енергоресурсів для комерційних клієнтів. 100% акцій товариства належать державі Україна.

На базі АТ «ЕКУ» створюється сучасна трейдингова платформа, що дасть можливість державі стати ефективним та конкурентоспроможним гравцем на енергетичних ринках України, Європи, а надалі – на глобальних ринках енергоресурсів.

Прокрутити вгору