Енерготрейдер АТ «ЕКУ» сплатив на користь держави перші дивіденди у сумі 17 млн грн

Державний енерготрейдер АТ «Енергетична компанія України» (АТ «ЕКУ») направив на виплату дивідендів майже 17 млн грн. Це перші дивіденди, що отримала держава від нової енерготрейдингової компанії, яка розпочала свою комерційну діяльність в серпні минулого року.

Чистий прибуток АТ «ЕКУ» за 5 місяців 2022 року склав 33,9 млн грн. Відповідно до рішень уряду та ФДМУ, якому підпорядкована державна компанія, 50% цієї суми направляється на виплату дивідендів, 30% — на протидію збройній агресії російської федерації, 20% — на витрати, передбачені фінансовим планом компанії на 2023 рік. Всього до бюджету й на боротьбу з рф АТ «ЕКУ» спрямує 27 млн грн.

«У стислі терміни нам вдалось побудувати з нуля дієздатну компанію і вийти на запланований рівень прибутку, – зазначив генеральний директор АТ «ЕКУ» Віталій Бутенко. – Держава зміцнила свої позиції на енергоринку та почала заробляти у висококонкурентних сегментах, де раніше майже не була присутня».

Довідка про компанію:

Акціонерне товариство «Енергетична компанія України» (АТ «ЕКУ») – багатопрофільне енергопостачальне підприємство, що здійснює операції з купівлі, продажу та постачання енергоресурсів для комерційних клієнтів. 100% акцій товариства належать державі Україна.

АТ «ЕКУ» працює на внутрішньому та зовнішньому ринках енергоресурсів. У 2022 році компанія була провідним експортером електроенергії до Словаччини, Польщі та Румунії. Під час ОЗП 2022/2023 державний енерготрейдер став одним з лідерів на ринку за обсягами імпорту електроенергії зі Словаччини. Компанія також є засновником першої державної балансуючої групи учасників ринку електроенергії, до якої приєднався найбільший у країні виробник електроенергії НАЕК «Енергоатом».

На базі АТ «ЕКУ» створюється сучасна трейдингова платформа, що дасть можливість державі стати ефективним та конкурентоспроможним гравцем на енергетичних ринках України, Європи, а надалі – на глобальних ринках енергоресурсів.

Енерготрейдер АТ «ЕКУ» сплатив на користь держави перші дивіденди у сумі 17 млн грн
Догори