Держенерготрейдер АТ «ЕКУ» створив першу державну балансуючу групу

Державний енерготрейдер АТ «Енергетична компанія України» створив першу державну балансуючу групу учасників ринку електроенергії, до якої приєднався найбільший у країні виробник електроенергії НАЕК «Енергоатом». Створення балансуючої групи АТ «ЕКУ» допоможе оптимізувати роботу державної генерації, а також надасть потужний інструмент управління небалансами перш за все для державних промислових споживачів, які в умовах війни цього гостро потребують.

Балансуюча група – це об’єднання учасників ринку електроенергії з метою зменшення втрат через відхилення від законтрактованих графіків виробництва та споживання електроенергії внаслідок різних виробничих, погодних, фінансових та інших форс-мажорних факторів, до яких тепер додалися і наслідки обстрілів енергетичної інфраструктури. Раніше цей інструмент використовували тільки приватні компанії.

«Створення першої державної балансуючої групи – це важливий крок до посилення конкурентоспроможності держави на ринку електроенергії. Приєднання до державної балансуючої групи НАЕК «Енергоатом» перш за все забезпечить державну генеруючу компанію новим ефективним інструментом оптимізації небалансів та забезпечення сталої роботи. Але найбільшу користь отримають державні промислові споживачі, для яких в умовах війни питання небалансів стоїть дуже гостро. Ми також готові працювати з приватними промисловими споживачами і допомагати їм, оскільки проблеми небалансів турбують усіх», – сказав генеральний директор АТ «ЕКУ» Віталій Бутенко.

Прокрутити вгору