Україна відновлює експорт до Молдови та Польщі. На черзі Словаччина

9 квітня 2023 року відбувся перший в цьому році аукціон з розподілу пропускної спроможності міждержавних мереж для експорту електроенергії у Молдову. В результаті було розподілено 330 з 650 МВт всієї доступної пропускної спроможності мереж у цьому напрямку.

Переможцями аукціону стали чотири українські компанії. Серед них – державний енерготрейдер АТ «Енергетична компанія України» (АТ «ЕКУ»), який забронював 45% з розподіленої потужності.

За даними національного оператора НЕК «Укренерго» сьогодні також буде запропоновано 75 МВт пропускної спроможності міждержавного перетину у напрямку Польщі. Дата постачання – 12 квітня.

Додатково наразі узгоджується можливість відкриття експорту електроенергії у Словаччину. Дати аукціонів і обсяги доступного перетину на цьому експортному напрямі поки не оголошені. Як повідомляло Міністерство енергетики України, українська енергосистема вже майже два місяці працює без обмежень споживачів із запасом потужності. Це дало змогу відновити експорт електроенергії, що дозволить залучити додатковий фінансовий ресурс для відновлення зруйнованої та пошкодженої енергоінфраструктури. Як зазначається, забезпечення потреб в електроенергії українських споживачів є пріоритетним.

Довідка про компанію:

Акціонерне товариство «Енергетична компанія України» (АТ «ЕКУ») – багатопрофільне енергопостачальне підприємство, що здійснює операції з купівлі, продажу та постачання енергоресурсів для комерційних клієнтів. 100% акцій товариства належать державі Україна.

АТ «ЕКУ» працює на внутрішньому та зовнішньому ринках енергоресурсів. У 2022 році компанія займала провідні позиції в експорті електроенергії до Словаччини, Польщі та Румунії. У 2023-му стала одним з лідерів ринку за обсягами імпорту електроенергії зі Словаччини. Компанія також є засновником першої державної балансуючої групи учасників ринку електроенергії, до якої приєднався найбільший у країні виробник електроенергії НАЕК «Енергоатом».

На базі АТ «ЕКУ» створюється сучасна трейдингова платформа, що дасть можливість державі стати ефективним та конкурентоспроможним гравцем на енергетичних ринках України, Європи, а надалі – на глобальних ринках енергоресурсів.

Прокрутити вгору