Генеральний директор АТ «ЕКУ» Віталій Бутенко виступить на Форумі з питань синхронізації України із енергосистемами європейських країн

Державний енерготрейдер АТ «Енергетична компанія України» (АТ «ЕКУ») приєднується до учасників Форуму «Рік синхронізації. Виклики та досягнення в торгівлі електроенергією між Україною та її сусідами ЄС». Організатором події є асоціація енергетичних компаній Energy Club.

Генеральний директор компанії АТ «ЕКУ» Віталій Бутенко виступить на заході та візьме участь у дискусії щодо розширення можливостей України у сфері торгівлі електроенергією на європейських ринках.

За словами Віталія Бутенка, синхронізація української енергосистеми з енергосистемою континентальної Європи була стратегічною метою України.

«Її досягнення на рік раніше запланованих термінів відкрило нові можливості для збільшення доходів держави на енергетичних ринках, а також стало одним з потужних інструментів енергобезпеки. Можливості імпортувати електроенергію з Європи та отримати аварійну допомогу від сусідніх енергосистем допомогли країні пройти найскладніший в її історії опалювальний сезон. І сьогодні продовжується робота над розширенням цього партнерства, щоб посилити позиції України на європейських енергетичних ринках», – додав генеральний директор АТ «ЕКУ».

Як зазначають організатори, під час Форуму планується обговорити такі ключові питання:

  • які технічні вимоги ENTSO-E мають бути виконані для того, щоб необмежений експорт електроенергії з України до сусідніх країн ЄС став можливим?
  • якими є часові рамки імплементації та як їх можна скоротити?
  • якою була модель торгівлі електроенергією і як її можна вдосконалити?
  • яка роль бірж у цьому процесі?
  • які можливості бачать трейдери для торгівлі електроенергією з Україною?
  • які потенційні камені спотикання вони бачать для такої торгівлі?

Більш детально з програмою Форуму та його учасниками можна ознайомитись за посиланням.

Подія відбудеться 20 квітня 2023 року. Час: 09:00-13:00 CET(+2) /10:00-14:00 EET(+3).

Прокрутити вгору