Виступ України відкрив найвідомішу енерготрейдингову конференцію у Південно-Східній і Центральній Європі

Вступна промова генерального директора державної енерготрейдингової компанії АТ «ЕКУ» Віталія Бутенка «Досягнення неможливого. Як український енергетичний сектор протидіяв російському енергетичному терору» відкрила роботу конференції ETCSEE сьогодні. 

Вперше спікер від України і представник державної енергетичної компанії відкриває ETCSEE – одну з провідних галузевих подій року. Як зазначив Віталій Бутенко, це потужний сигнал від організаторів заходу на підтримку нашої країни і підтвердження того, що держава стає активним гравцем на європейських енергетичних ринках.  

ETCSEE є найвідомішою конференцією для галузі торгівлі енергоресурсами в Центральній та Південно-Східній Європі та проводиться за підтримки з Європейської федерації енерготрейдерів (EFET).  

В цьому році ETCSEE зібрала рекордну кількість учасників – більш ніж 500 фахівців ененерготрейдингових компаній Європи беруть участь у дводенній конференції. 

На заході Віталій Бутенко зазначив, що попри енергетичний терор росії Україна вистояла, відкрита для бізнесу і має весь потенціал, щоб стати великим енергетичним хабом Європи. Він закликав розширювати економічне співробітництво і змінювати формати енергетичної безпеки.

Жодна енергосистема в світі не зазнавала такої кількості ударів і руйнувань, які були завдані по Україні. Разом з європейськими країнами, які теж пережили найскладніший в своїй історії опалювальний сезон, ми розвіяли міф про страшну енергетичну зброю росії.    

Україна продемонструвала, що з енергетичним терором і енергетичною блокадою можна боротись і перемагати в цій боротьбі. Героїзм наших збройних сил, мужність і технічне мистецтво українських енергетиків дозволи досягти неможливого в опорі енергетичному терору росії», – зазначив генеральний директор АТ «ЕКУ».

Серед ключових тем ETCSEE 2023 – подолання поточної енергетичної кризи, виклики наступної зими, питання енергетичної безпеки в регіоні та робота європейських енергоринків.

Одним з важливих питань стане реконструкція енергетичної інфраструктури України і вплив цього фактору на Європу.

Фото: https://www.linkedin.com/company/etcsee-energy-trading/

Прокрутити вгору