8 млрд грн до кінця року може принести державі робота державного енерготрейдера АТ «ЕКУ»

Державні інвестиції у стартовий капітал АТ «Енергетична компанія України» у формі поворотної фінансової допомоги обсягом 500 млн грн можуть принести державним компаніям 8,2 млрд грн доходів до кінця поточного року.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів у серпні дозволив АТ «ЕКУ» отримати поворотну фінансову допомогу від НАЕК «Енергоатом» обсягом 500 млн грн для формування стартового капіталу державного енерготрейдера. Повернути отримані кошти компанія має протягом 3,5 місяців – до кінця 2022 року.

«Надання фінансової допомоги для стартового капіталу нового державного бізнеса вирівнює конкуренцію в енергетиці та дає позитивний мультиплікаційний ефект для державного сегменту та енергоринку в цілому», – прокоментував генеральний директор державного енерготрейдера АТ «ЕКУ» Віталій Бутенко. Він додав, що приватні трейдери періодично отримують фінансову допомогу від своїх власників, материнських компаній, пов’язаних банків та підприємств. Тепер державна компанія працює на рівних з ними умовах.

Економічний ефект від надання поворотної позики для запуску роботи державного енерготрейдера охоплює 4 державні компанії: НЕК «Укренерго», ДП «Гарантований покупець», НАЕК «Енергоатом» та АТ «ЕКУ». Менше ніж за місяць він склав понад 1,5 млрд грн. Це в 3 рази більше, ніж надана фінансова допомога. Безпосередній ефект для «Енергоатому», який за рішенням Уряду надав поворотну фінансову допомогу, станом на 13 вересня 2022 року складає 200 млн грн.

Всю електроенергію «Енергоатома» АТ «ЕКУ» купує на ринкових умовах через Українську енергетичну біржу (УЕБ).

До кінця року прогнозований обсяг надходжень до цих державних компаній завдяки діяльності АТ «ЕКУ» на внутрішньому та на зовнішньому ринках складе близько 8 млрд грн.

«Держава посилює позиції у сфері трейдингу енергоресурсами та підвищує конкуренцію. Як державний енергетичний трейдер ми робимо свій внесок у збільшення доходів держави, які потрібні для відновлення економіки, інфраструктури, електромереж, підтримки армії та вирішення соціальних питань. Держава показала, що може сама заробляти з користю для ринка та конкуренції», – прокоментував Віталій Бутенко.

Довідка про компанію:

АТ «ЕКУ». Акціонерне товариство «Енергетична компанія України» (АТ «ЕКУ») – багатопрофільне енергопостачальне підприємство, що здійснює операції з купівлі, продажу, постачання та ринкової оптимізації споживання енергоресурсів для комерційних клієнтів. Компанія працює на внутрішньому та зовнішньому ринках енергоресурсів. 100% акцій товариства належать державі Україна. Засновником компанії є Кабінет Міністрів України, повноваження з управління корпоративними правами у статутному капіталі АТ «ЕКУ» здійснює Міністерство економіки України.

На базі АТ «ЕКУ» буде створено сучасну трейдингову платформу, що дасть можливість державі стати ефективним та конкурентоспроможним гравцем на енергетичних ринках України, Європи, а надалі – на глобальних ринках енергоресурсів

Прокрутити вгору