Міністр енергетики України, посол Туреччини в Україні та генеральний директор АТ «ЕКУ» обговорили проект розміщення енергокораблів

Генеральний директор державного трейдера АТ «ЕКУ» Віталій Бутенко 15 лютого 2023 року взяв участь у спільній зустрічі Міністра енергетики України Германа Галущенка з Надзвичайним і Повноважним послом Туреччини в Україні Ягмуром Ахметом Гюльдере.

Герман Галущенко підкреслив, що Туреччина є важливим стратегічним партнером нашої країни і українська сторона зацікавлена у зміцненні подальшої співпраці. Особливо враховуючи загрози регіональній енергетичній безпеці, спричинені військовою агресією росії.

«Плавучі електростанції – це можливість забезпечення генерацією певного регіону, це один з елементів децентралізації енергосистеми. Особливо це важливо в умовах, коли росія продовжує щодня атакувати наші енергооб’єкти», – зазначив Герман Галущенко.

Українська і турецька сторони домовилися продовжити перемовини з цього питання, приділивши особливу увагу безпеці плавучих електростанцій та місцям їх розташування.

Генеральний директор АТ «ЕКУ» Віталій Бутенко:

«Ми вдячні Туреччині за підтримку України у той час, коли через військову агресію росії наша країна змушена забезпечувати надійність енергосистеми, захищати генерацію та покривати великий дефіцит електроенергії.

Турецька компанія Karpowership активно допомагає нам якнайскоріше розробити та застосувати гнучку технологію плавучих електростанцій для забезпечення термінових потреб України в електроенергії. Разом ми працюємо дуже швидко.

Зараз ми знаходимось на етапі пошуку рішень щодо гарантування безпеки для енергокораблів та технічного персоналу, залученого до реалізації проекту. Формати таких рішень були предметом обговорень на сьогоднішній зустрічі Міністра енергетики України і Посла Туреччини в Україні за участі АТ “ЕКУ”».

Нагадаємо, раніше державний енерготрейдер АТ «ЕКУ» підписав із турецькою компанією Karpowership меморандум про взаєморозуміння та співробітництво у сфері електропостачання та використання плавучих електростанцій для подолання енергодефіциту в Україні.

Більше інформації за посиланням: https://ecu.gov.ua/press-releases/26-01-2023

Довідка про компанію:

Акціонерне товариство «Енергетична компанія України» (АТ «ЕКУ») – багатопрофільне енергопостачальне підприємство, що здійснює операції з купівлі, продажу, постачання та ринкової оптимізації споживання енергоресурсів для комерційних клієнтів. Компанія працює на внутрішньому та зовнішньому ринках енергоресурсів. 100% акцій товариства належать державі Україна.

У 2022 році компанія була провідним експортером електроенергії до Словаччини, Польщі та Румунії. Зараз АТ «ЕКУ» є одним з лідерів на ринку за обсягами імпорту електроенергії зі Словаччини. Компанія також є засновником першої державної балансуючої групи учасників ринку електроенергії, до якої приєднався найбільший у країні виробник електроенергії НАЕК «Енергоатом».

На базі АТ «ЕКУ» створюється сучасна трейдингова платформа, що дасть можливість державі стати ефективним та конкурентоспроможним гравцем на енергетичних ринках України, Європи, а надалі – на глобальних ринках енергоресурсів.

Прокрутити вгору