Державний енерготрейдер АТ «Енергетична компанія України» розпочав комерційну діяльність

Державний енерготрейдер АТ «Енергетична компанія України» (АТ «ЕКУ») здійснило перші поставки на внутрішній ринок та розпочинає експорт електроенергії провідним європейським трейдинговим компаніям.

Щоб забезпечити експортні угоди, АТ «ЕКУ» взяло участь у добових аукціонах із доступу до перетину для експорту, що проводить НЕК «Укренерго». Так 17 серпня 2022 року АТ «ЕКУ» викупило 62 МВт зі 125 МВт доступної потужності у напрямку Словаччини та 62 МВт зі 125 МВт доступної потужності у напрямку Румунії, виставлених на аукціон.

Весь обсяг електроенергії для здійснення поставок як на внутрішній ринок, так і на експорт АТ «ЕКУ» придбала у державної компанії НАК «Енергоатом».

Нагадаємо, компанія АТ «ЕКУ» 28 червня 2022 року була перепорядкована Міністерству економіки України для створення на її базі державного енерготрейдера. Мета компанії – захистити економічну позицію держави і збільшити її прибутки на енергетичних ринках.

Як зазначив генеральний директор АТ «ЕКУ» Віталій Бутенко, початок активної комерційної діяльності в стислі строки є пріоритетом для менеджменту. Віталій Бутенко також повідомив, що серед першочергових завдань, які стоять перед компанією – побудова трейдингової інфраструктури для ефективної торгівлі енергоресурсами із застосуванням сучасних IT-технологій та діджитал-інструментів, а також створення системи управління ризиками.

Довідка про компанію:

АТ «ЕКУ». Акціонерне товариство «Енергетична компанія України» (АТ «ЕКУ») – багатопрофільне енергопостачальне підприємство, що здійснює операції з купівлі, продажу, постачання та ринкової оптимізації споживання енергоресурсів для комерційних клієнтів. Компанія працює на внутрішньому та зовнішньому ринках енергоресурсів. 100% акцій товариства належать державі Україна. Засновником компанії є Кабінет міністрів України, повноваження з управління корпоративними правами у статутному капіталі АТ «ЕКУ» здійснює Міністерство економіки України.

На базі АТ «ЕКУ» буде створено сучасну трейдингову платформу, що дасть можливість державі стати ефективним та конкурентоспроможним гравцем на енергетичних ринках України, Європи, а надалі – на глобальних ринках енергоресурсів.

Компанію очолив Віталій Бутенко, який має 15-річний досвід реалізації масштабних проектів у сфері енергетики. Зокрема, він створив компанію D.Trading – найбільшого приватного оператора з продажу енергоресурсів. Він також має більш ніж 10-річний досвід у галузі інвестиційного банкінгу в Європі, Канаді та США, що допоможе в роботі над забезпеченням фінансової та операційної стабільності компанії.

Прокрутити вгору