АТ «ЕКУ» виграв тендер на понад 1 млрд грн на поставку електроенергії Укроборонпрому

Державний енерготрейдер АТ «Енергетична компанія України» (АТ «ЕКУ») визнаний переможцем аукціону, який у системі Prozorro 11 серпня провело АТ «Українська оборонна промисловість» (УОП). Оборонна компанія заощадила майже 50 млн грн під час спільної закупівлі електроенергії для близько 60 своїх підприємств. Постачання електричної енергії за укладеним договором буде відбуватись з 01.09.2023 по 31.08.2024. Загальна сума закупівлі перевищує 1 млрд грн.

Як повідомили в АТ «УОП» саме централізована закупівля електроенергії, якої не відбулось, до прикладу, у 2022 році, дозволяє суттєво економити.

«Ми змінюємо систему закупівель компанії. Зекономлені кошти вкрай важливі для нас, адже можуть бути спрямовані на розвиток виробничого потенціалу підприємств», – зазначає Герман Сметанін, Генеральний директор Акціонерного товариства «Українська оборонна промисловість».

В аукціоні, який відбувався за трьома лотами, взяли участь шість постачальників: ТОВ «Промгаз Сіті», ТОВ «Нові енергетичні проекти», ТОВ «Центренергозбут», ТОВ «Дніпровськи енергетичні послуги», ТОВ «СК Енерджі груп» та АТ «ЕКУ». Конкурентна боротьба тривала до останнього кроку аукціону. Переможцем став державний енерготрейдер.

В результаті торгів вартість поставки електроенергії знизилась майже на 50 млн грн від початкової ціни закупівлі. Кінцева вартість склала 1 079 919 779,68 грн.

Як зазначив генеральний директор АТ «ЕКУ» Віталій Бутенко, перемога на такому важливому аукціоні підтверджує конкурентоспроможність держави не тільки у виробництві електроенергії, але і в сегменті трейдингу енергоресурсами.

«Загострення конкуренції через вихід на ринок державного енерготрейдера дає win-win результат. З однієї сторони – суттєве зменшення витрат державних компаній на закупівлях електроенергії. З іншої – збільшення доходів держави від торгівлі на тих сегментах енергоринку, де вона до цього була майже відсутня», – додав він.

Прокрутити вгору