Державний енерготрейдер АТ “ЕКУ” розпочав надавати послуги гарантованого викупу електроенергії та балансування зеленій генерації — Віталій Бутенко

АТ “Енергетична компанія України” (АТ «ЕКУ») уклала перші угоди з виробниками енергії з відновлювальних джерел (ВДЕ) щодо послуг балансування та гарантованого викупу електроенергії. Про це повідомив генеральний директор АТ “ЕКУ” Віталій Бутенко 27 липня на форумі “Зелене відновлення України”, організованому Energy Club. Ця пропозиція входить в комплексний пакет, підготовлений компанією для роботи зеленої генерації на вільному ринку.

Через важкість прогнозування виробництва для ВДЕ послуга балансування має попит. Вона допомагає виробникам з ВДЕ позбутися фінансових витрат і оптимізувати небаланси через механізми державної балансуючої групи, що є другою за розмірами на ринку.

Крім того, державний енреготрейдер гарантує реалізацію 100% зеленої електроенергії за прогнозним графіком та ринковою ціною, повну і своєчасну оплату за придбану електроенергію. Розрахунки відбуваються за добу до початку постачання. Процес підготовки до укладання угоди займає в середньому тиждень.

У липні вже розпочалися перші оплати виробникам з ВДЕ. Готується до підписання ще декілька угод. Назви партнерів не розголошуються.

АТ “Енергетична компанія України” може стати частиною розв’язання проблем інвесторів у зелену енергетику. Ми допомагаємо створювати додаткову вартість для виробників галузі і зменшувати їх ризики роботи на вільному енергоринку. При цьому зеленій генерації не треба створювати власний трейдинговий відділ, що дозволяє виробникам з ВДЕ максимально безпечно скористатись новими ринковими можливостями”, — наголосив Віталій Бутенко.

Нагадаємо, 25 квітня 2023 року НКРЕКП визначила процедуру входу та виходу об’єктів електроенергетики, яким встановлено «зелений» тариф, з балансуючої групи ДП «Гарантований покупець». Виробники з ВДЕ отримали ринкову альтернативу «зеленому» тарифу і при цьому зберегли можливість повернутись до балансуючої групи ДП «Гарантований покупець» із відновленням продажу виробленої електроенергії за «зеленим» тарифом. На період виходу з БГ «Гарантований покупець» вони мають можливість продавати електроенергію на вільному ринку на будь-яких умовах.

Прокрутити вгору