Державний енерготрейдер АТ «Енергетична компанія України» повернув «Енергоатому» 500 млн грн фінансової допомоги

Державний енерготрейдер АТ «Енергетична компанія України» (АТ «ЕКУ») повернув «Енергоатому» 500 млн грн. фінансової допомоги у відповідності до умов договору.

АТ «ЕКУ» розпочало комерційну діяльність у найбільш конкурентному сегменті енергетики – трейдингу енергоресурсами з серпня 2022 року. За період 5 місяців з початку своєї діяльності компанія виконала поставлені перед нею задачі:

  • діяльність підприємства є прибутковою;
  • держава отримала додатковий дохід від трейдингу енергоресурсами та за рахунок збільшення конкуренції на ринку;
  • державний НАЕК «Енергоатом» отримав додатковий гарантований збут ресурсу АЕС за ринковими цінами;
  • держава вийшла в лідери у сфері експорту електроенергії – її частка складала близько 45% до моменту припинення експорту в жовтні;
  • державні компанії НАЕК «Енергоатом», НЕК «Укренерго» та ДП «Гарантований покупець» завдяки роботі держтрейдера на експортному напрямі отримали дохід у 2,7 млрд грн.

Генеральний директор АТ «ЕКУ» Віталій Бутенко зазначив:

«Для нашої компанії, як державного енерготрейдера, який конкурує з потужними приватними гравцями, принципово важливо показати енергетичному ринку України, що АТ «ЕКУ» виконує свої зобов’язання перед стратегічними партнерами попри всі виклики.

У підсумку держава отримала конкурентоспроможну трейдингову компанію, яка показала свою результативність на внутрішньому і зовнішньому ринках енергоресурсів. Ми також створили першу державну балансуючу групу за участі НАЕК «Енергоатом» для оптимізації роботи державної генерації. Посилили позиції держави на експортних напрямах.

Незважаючи на надскладну ситуацію в енергетиці через атаки агресора, ми довели, що державні компанії можуть бути ефективними, представляти потужну ринкову конкуренцію та створювати додатковий дохід для країни.

Робота компанії в 2022 році забезпечила надійний фундамент для посилення конкурентної позиції держави на внутрішніх та зовнішніх енергетичних ринках, який ми будемо розвивати в 2023-му».

Прокрутити вгору