Виробникам ВДЕ

АТ «Енергетична компанія України» пропонує 100%-й викуп зеленої електроенергії у виробників та її балансування. Це дає змогу ВЕС і СЕС збільшувати свої доходи, уникаючи ризиків самостійної трейдингової діяльності.

Комплексна пропозиція АТ «ЕКУ» для виробників електроенергії з ВДЕ включає:

  • Гарантований викуп 100% зеленої електроенергії за прогнозним графіком та ринковою ціною.
  • Повну і своєчасну оплату за придбану електроенергію. Розрахунки відбуваються за добу до початку постачання.
  • Мінімізацію небалансів і фінансових втрат від них з допомогою механізмів державної балансуючої групи АТ «ЕКУ» другою за розмірами на ринку.
  • Максимально простий і швидкий процес підготовки до укладання угоди (в середньому – тиждень).

Робота на ринкових умовах стала можливою для виробників електроенергії з ВДЕ внаслідок низки законодавчих змін. Під час роботи на вільному ринку компанії реалізують вироблену електроенергію за ринковими цінами, дія «зеленого» тарифу на цей час для них призупиняється. Разом з тим, за виробниками зберігається право повернутися до роботи в попередньому форматі (у межах балансуючої групи (БГ) «Гарантованого Покупця») в будь-який час.

Сприятлива цінова кон’юнктура і борги балансуючої групи «Гарантованого покупця» перед виробниками з ВДЕ стимулюють компанії зеленої генерації активно використовувати нові ринкові можливості.

АТ «ЕКУ» управляє портфелем реалізації «зеленої» генерації провідних виробників з ВДЕ і входить до ТОП-3 трейдерів зеленої енергії на вільному енергоринку України. Компанія входить до Української вітроенергетичної асоціації (УВЕА), разом з якою працює над підвищенням прибутковості і зниженням ризиків роботи «зеленої» генерації на вільному ринку електроенергії.

АТ “Енергетична компанія України” може стати частиною розв’язання проблем інвесторів у зелену енергетику. Ми допомагаємо створювати додаткову вартість для виробників галузі і зменшувати їх ризики роботи на вільному енергоринку. При цьому зеленій генерації не треба створювати власний трейдинговий відділ, що дозволяє виробникам з ВДЕ максимально безпечно скористатись новими ринковими можливостями”

Mike Stuart

Віталій Бутенко

Генеральний директор АТ «ЕКУ»

ПРО НАС:

Акціонерне товариство «Енергетична компанія України» (АТ «ЕКУ») – багатопрофільне енергопостачальне підприємство, що здійснює операції з купівлі, продажу та постачання енергоресурсів для комерційних клієнтів. 100% акцій товариства належать державі Україна.

АТ «ЕКУ» працює на внутрішньому та зовнішньому ринках енергоресурсів. У 2022 році компанія була провідним експортером електроенергії до Словаччини, Польщі та Румунії. Під час ОЗП 2022/2023 державний енерготрейдер став одним з лідерів на ринку за обсягами імпорту електроенергії зі Словаччини. 

Компанія є засновником першої державної балансуючої групи учасників ринку електроенергії, до якої приєднався найбільший у країні виробник електроенергії НАЕК «Енергоатом».

Державний енерготрейдер керує портфелем поставок електроенергії для провідних компаній України як державної, так і приватної форм власності.

ЗВ’ЯЗАТИСЬ З НАМИ

+38 068 268-05-60

vde@ecu.gov.ua

Прокрутити вгору