Послуги гарантованого викупу електроенергії та балансування  для виробників з ВДЕ 

25 квітня 2023 року НКРЕКП визначила процедуру входу та виходу об’єктів електроенергетики, яким встановлено «зелений» тариф, з балансуючої групи ДП «Гарантований покупець». Виробники з ВДЕ отримали ринкову альтернативу «зеленому» тарифу і при цьому зберегли можливість повернутись до балансуючої групи ДП «Гарантований покупець» із відновленням продажу виробленої електроенергії за «зеленим» тарифом. 

На період виходу з БГ «Гарантований покупець» виробники з ВДЕ мають можливість продавати електроенергію на вільному ринку на будь-яких умовах, що дає можливість поліпшити ситуацію із розрахунками за продану е/е. Проте для кращого результату це вимагає від виробників мати власну команду продавців та диспетчерів, що не завжди доцільно.

Державний енерготрейдер АТ «ЕКУ» допомагає виробникам з ВДЕ зменшити ризики роботи на волатильному ринку через забезпечення послуг балансування та гарантованого збуту електроенергії: 

  • Викуп 100% зеленої електроенергії за прогнозним графіком та ринковою ціною;
  • Повна і своєчасна оплата за придбану електроенергію. Розрахунки відбуваються за добу до початку постачання;
  • Мінімізація небалансів в балансуючій групі АТ «ЕКУ», до якої входить найбільший у країні виробник електроенергії НАЕК «Енергоатом». 

Процес підготовки до етапу укладання угоди займає в середньому тиждень.

Віталій Бутенко, генеральний директор АТ «ЕКУ»

АТ “Енергетична компанія України” може стати частиною розв’язання проблем інвесторів у зелену енергетику. Ми допомагаємо створювати додаткову вартість для виробників галузі і зменшувати їх ризики роботи на вільному енергоринку. При цьому зеленій генерації не треба створювати власний трейдинговий відділ, що дозволяє виробникам з ВДЕ максимально безпечно скористатись новими ринковими можливостями”. 

ПРО НАС:

Акціонерне товариство «Енергетична компанія України» (АТ «ЕКУ») – багатопрофільне енергопостачальне підприємство, що здійснює операції з купівлі, продажу та постачання енергоресурсів для комерційних клієнтів. 100% акцій товариства належать державі Україна.

АТ «ЕКУ» працює на внутрішньому та зовнішньому ринках енергоресурсів. У 2022 році компанія була провідним експортером електроенергії до Словаччини, Польщі та Румунії. Під час ОЗП 2022/2023 державний енерготрейдер став одним з лідерів на ринку за обсягами імпорту електроенергії зі Словаччини. 

Компанія є засновником першої державної балансуючої групи учасників ринку електроенергії, до якої приєднався найбільший у країні виробник електроенергії НАЕК «Енергоатом».

Державний енерготрейдер керує портфелем поставок електроенергії для провідних компаній України як державної, так і приватної форм власності.

ЗВ’ЯЗАТИСЬ З НАМИ

+38 068 268-05-60

vde@ecu.gov.ua

Догори